#3 Motywacja

Zanim zaczniesz cokolwiek czytać, powinieneś najpierw zapoznać się z założeniami projektu.

Ciężko zmienić cokolwiek, bez świadomości, co zmienić trzeba. Będąc otwartym, obiektywnym, a także umiarkowanie krytycznym względem siebie, jesteśmy w stanie, wypunktować swoje mocne i słabe strony. Obraz, który ujrzymy, nie zawsze będzie nam się podobał, ale jest podstawą do dalszego działania.

I tak przyglądając się samemu sobie, widzę, że bywam niekonsekwentny. Czasami brakuje mi zapału na robienie rzeczy, których nie lubię, a które robić muszę. Większość z Was zapewne ma tak samo. Odpowiednia motywacja przekłada się na wyniki. Zastanawiając się nad swoim problemem, zauważyłem, że najtrudniej mam po prostu zacząć.

Zapytałem Google, jakie zna sposoby na motywacje i tak dotarłem na blog trenera osobistego, Michała Pasterskiego. Czytając artykuł pt. 10 sposobów na nieograniczoną motywację, znalazłem metodę, która w moim przypadku wydaje się być idealna.

Metoda pięciu minut

Gdy masz do zrobienia coś, na co nie masz ochoty, zdecyduj się na robienie tego tylko przez pięć minut. Powiedz sobie „pięć minut, ani chwili dłużej”. Taka perspektywa znacznie ułatwi Ci zabranie się do tego zadania, a co więcej- często okaże się, że gdy już będziesz robić coś przez te pięć minut, nie skończysz po tych pięciu minutach, ale będziesz robić to znacznie dłużej, niż zaplanowałeś.”

Metoda ta, to nic więcej jak manipulacja nastawianiem. Wystarczy utrwalić sobie w pamięci uczucie perspektywy pracy pięciominutowej i po prostu zacząć. W związku z tym, że nienawidzę zaczynać zadań, które nie sprawiają mi przyjemności, a zostawić czegoś w połowie, po prostu bym nie umiał, wydaje mi się, że jestem w stanie dzięki temu zwiększyć swoją efektywność. Wszystkie czynności, które robimy cyklicznie stają się naszymi nawykami. Jestem przekonany, że wraz z biegiem czasu, nie będę musiał stosować tego typu sztuczek i po prostu się przyzwyczaję. Artykuł, z którego pochodzi opisana metoda, jak najbardziej polecam.

A Wy jakie znacie ciekawe sposoby na motywację? Dajcie znać w komentarzach :).

Najnowsze komentarze

Najnowsze wpisy

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *